Kiribati
Zuid-Tarawa

Republiek Kiribati
KIR
locatie
regeringsleiders/vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 12 JULI 1979
 
   
12-07-1979 - heden
ga direct naar:     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Kiribati werd in 1979 onafhankelijk van de Gilbert eilanden als onafhankelijke en soevereine presidentiële republiek:
1979-1982 Sir Ieremia Tienang Tabai, geboren op 16 december 1950 te Nonouti, oud jaar.

NPP
President:
12-07-1979 - 10-12-1982
1982-1983 Rota Onorio Arorae, geboren op 26 oktober 1919, oud jaar.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van State:
10-12-1982 - 18-02-1983
1983-1991 Sir Ieremia Tienang Tabai, geboren op 16 december 1950 te Nonouti Island, oud jaar.

NPP
President:
18-02-1983 - 03-07-1991
1991-1994 Teatao Teannaki, geboren in 1935 of 1936 te Nonouti en overleden op 11 oktober 2016 te Betio, oud ± 80 jaar.

NPP
President:
03-07-1991 - 24-05-1994
1994 Tekiree Tamuera, geboren op 16 februari 1940 te Maiana, oud jaar.

MTM
Voorzitter van de Raad van State:
24-05-1994 - 28-05-1994
1994 Ati Teaotai, geboorte onbekend.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van State:
28-05-1994 - 01-10-1994
1994-2003 Teburoro Tito, geboren op 25 augustus 1953 te Tabiteuea North, oud jaar.

MTM
President:
01-10-1994 - 28-03-2003
2003 Tion Otang, geboorte onbekend.

Partijloos
Voorzitter van de Raad van State:
28-03-2003 - 10-07-2003
2003-2016 Anote Tong, geboren op 11 juni 1952 te Tabuaeran, oud jaar.

BTK
President:
10-07-2003 - 11-03-2016
2016- ? Taneti Maamau, geboren op 16 september 1960 te Onotoa, oud jaar.

TKP
President:
11-03-2016 - heden