380 Italië - Rome
Italia - Roma

Repubblica Italiana (Republiek Italië)

 IT - ITA  
locatie
premiers kaart

VERENIGD ITALIË: 17 MAART 1861



17-03-1861 - 18-06-1946                   18-06-1946 - heden     

In 1861 werden de kleine koninkrijken op het grondgebied van het huidige land verenigd tot Italië met aan als staatshoofd de toenmalige koning van Sardinië:

1861-1878 Vittorio Emanuele II (1820-1878)
1878-1900 Umberto I (1844-1900)
1900-1946 Vittorio Emanuele III (1869-1947)
1944-1946 Umberto II (1904-1983)

In 1946 werd Italië een republiek met aan het hoofd een president:

1946 Alcide De Gasperi (1881-1954)
1946-1948 Enrico De Nicola (1877-1959)
1948-1955 Luigi Einaudi (1874-1961)
1955-1962 Giovanni Gronchi (1887-1978)
1962-1964 Antonio Segni (1891-1972)
1964 Cesare Merzagora (1898-1991)
1964-1971 Guiseppe Saragat (1898-1988)
1971-1978 Giovanni Leone (1908-2001)
1978 Amintore Fanfani (1908-1999)
1978-1985 Sandro Pertini (1896-1990)
1985-1992 Francesco Cossiga (1928-2010)
1992 Giovanni Spadolini (1925-1994)
1992-1999 Oscar Luigi Scalfaro (1918-2012)
1999 Nicola Mancino (1931)
1999-2006 Carlo Ciampi (1920-2016)
2006-2015 Giorgio Napolitano (1925)
2015 Pietro Grasso (1945)
2015- ? Sergio Mattarella (1941)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Vittorio Emanuele II Maria Alberto Eugenio Ferdinando Tomasso di Savoia, Koning van Piedmont, Savoye en Sardinië, geboren op 14 maart 1820 te Turijn en overleden op 9 januari 1878 te Rome. Koning:
17-03-1861 - 09-01-1878
Umberto I Ranierio Carlo Emanuele Giovanni Maria Ferdinando Eugenio di Savoia, geboren op 14 maart 1844 te Turijn en overleden op 29 juli 1900 te Monza. Koning:
09-01-1878 - 29-07-1900
Vittorio Emanuele III Ferdinando Maria Gennaro di Savoia, geboren op 11 november 1869 te Napels en overleden op 28 december 1947 te Alexandrië, Egypte. Koning van Albanië(1939-1943) en keizer van Ethiopië(1936-1941). Koning:
29-07-1900 - 09-05-1946
Umberto II Nicola Tomasso Giovanni Maria, geboren op 15 september 1904 te Racconigi en overleden op 18 maart 1983 te Genève, Zwitserland. Luitenant Generaal van het Rijk:
05-07-1944 - 09-05-1946
Koning:
09-05-1946 - 18-06-1946
Alcide De Gasperi, geboren op 3 april 1881 te Pieve Tesino en overleden op 19 augustus 1954 te Val di Sella.

DC
Interim Voorlopig Staatshoofd:
18-06-1946 - 01-07-1946
Enrico De Nicola, geboren op 9 november 1877 te Napels en overleden op 1 oktober 1959 te Torre del Greco.

PLI
Voorlopig Staatshoofd:
01-07-1946 - 01-01-1948
President:
01-01-1948 - 12-05-1948
Luigi Einaudi, geboren op 24 maart 1874 te Carrù en overleden op 30 oktober 1961 te Rome.

PLI
President:
12-05-1948 - 11-05-1955
Giovanni Gronchi, geboren op 10 september 1887 te Pontedera en overleden op 17 oktober 1978 te Rome.

DC
President:
11-05-1955 - 11-05-1962
Antonio Segni, geboren op 2 februari 1891 te Sassari en overleden op 1 december 1972 te Rome.

DC
President:
11-05-1962 - 06-12-1964
Cesare Merzagora, geboren op 9 november 1898 te Milaan en overleden op 1 mei 1991 te Rome.

DC
Interim President:
06-12-1964 - 29-12-1964
Guiseppe Saragat, geborenop 19 september 1898 te Turijn en overleden op 11 juni 1988 te Rome.

PSDI
President:
29-12-1964 - 29-12-1971
Giovanni Leone, geboren op 3 november 1908 te Napels en overleden op 9 november 2001 te Rome.

DC
President:
29-12-1971 - 15-06-1978
Amintore Fanfani, geboren op 6 februari 1908 te Pieve Santo Stefano en overleden op 20 november 1999 te Rome.

DC
Interim President:
15-06-1978 - 09-07-1978
Alessandro Pertini, geboren op 25 september 1896 te Stella San Giovanni en overleden op 24 februari 1990 te Rome.

PSI
President:
09-07-1978 - 29-06-1985
Francesco Maurizio Cossiga, geboren op 26 juli 1928 te Sassari en oveleden op 17 augustus 2010 te Rome.

DC
President:
29-06-1985 - 03-07-1985
President:
03-07-1985 - 28-04-1992
Giovanni Spadolini, geboren op 21 juni 1925 te Florence en overleden op 4 augustus 1994 te Rome.

PRI
Interim President:
28-04-1992 - 28-05-1992
Oscar Luigi Scalfaro, geboren op 9 september 1918 te Novara en overleden op 29 januari 2012 te Rome.

DC, later partijloos
President:
28-05-1992 - 15-05-1999
Nicola Mancino, geboren op 15 oktober 1931 te Montefalcione.

DS
Interim President:
15-05-1999 - 18-05-1999
Carlo Azeglio Ciampi, geboren op 9 december 1920 te Livorno en overleden op 16 september 2016 te Rome.

Partijloos
President:
18-05-1999 - 15-05-2006
Giorgio Napolitano, geboren op 29 juni 1925 te Napels.

DS
President:
15-05-2006 - 14-01-2015
Pietro Grasso, geboren op 1 januari 1945 te Licata.

PD
Interim President:
14-01-2015 - 03-02-2015
Sergio Matarella, geboren op 23 juli 1941 te Palermo.

PD
President:
03-02-2015 - heden